WiFi priimamo ryšio stiprintuvai naudojami bevielio interneto signalo sustiprinimui. Yra dvi skirtingos WiFi ryšio stiprintuvų grupės: stiprintuvai-imtuvai ir stiprintuvai-kartotuvai.
 
Šiame straipsnyje aprašoma, kaip išsirinkti ir įdiegti WiFi ryšio stiprintuvus–imtuvus. Kaip išsirinkti stiprintuvus-kartotuvus skaitykite čia.
 

1. Kada ir kur naudojami WiFi ryšio stiprintuvai–imtuvai?
 
Šios grupės WiFi ryšio stiprintuvai naudojami sustiprinti labai silpną WiFi ryšio signalą iš nutolusių tiekėjų. Tokie stiprintuvai–imtuvai bus labai naudingi tolimųjų reisų vairuotojams ar keliautojams, kurie bet kuriame pasaulio kampelyje nori pagauti WiFi ryšio signalą net ir tada, kuomet kompiuteris ar išmanusis telefonas neaptinka jokio signalo ar praneša, kad jis yra per silpnas normaliam darbui.
 
Šie WiFi ryšio stiprintuvai-imtuvai turi prijungiamą anteną, kuri gaudo visus apylinkėse prieinamus WiFi signalus. Iš antenos pagauti signalai patenka į WiFi stiprintuvą, kur yra sustiprinami ir išduodami USB kabeliu į kompiuterį.
 
Atkreipkite dėmesį, jog šių stiprintuvų-imtuvų sustiprintas WiFi signalas į kompiuterį patenka USB jungtimi, tad stiprintuvas vienu metu internetą gali tiekti tik vienam kompiuteriui.
 
2. Kaip išsirinkti tinkamą WiFi ryšio stiprintuvą–imtuvą?
 
Visi elektroninėje parduotuvėje esantys WiFi ryšio stiprintuvai–imtuvai yra kruopščiai atrinkti mūsų specialistų ir atstovauja geriausius savo klasės produktus. Pas mus nerasite abejotinos kokybės, praktiškai be realaus garantinio laikotarpio ir dėl to labai pigių produktų – mes gerbiame savo pirkėjus ir nesiūlome tokių prekių, kurių kokybe abejojame.
 
Tad kad ir kurį WiFi ryšio stiprintuvą–imtuvą beišsirinktumėte elektroninėje parduotuvėje rysiostiprinimas.lt, jis veiks kokybiškai ir patikimai.
 
Jeigu jie visi yra geriausi savo klasės stiprintuvai, kuo tada skiriasi? Visų pirma, skiriasi galingumu ir jautrumo atstumu. Renkantis pagal galingumo klases, teks ieškoti „aukso viduriuko“ – kuo didesnė galia ir tuo pačiu, didesnis priimamo signalo atstumas, tuo didesnė stiprintuvo kaina.
 
Jeigu svarbiausias pasirinkimo kriterijus yra techninės charakteristikos, neabejodami galite rinktis brangiausią stiprintuvą – jis turės pačias geriausias charakteristikas. Tačiau jei ir brangiausio modelio charakteristikos nėra tenkinančios, galite:
 
a)papildomai nusipirkti WiFI ryšio priėmimui skirtą išorinę lokatorinę anteną. Tokios antenos signalo priėmimo nuotolį gali padidinti kelis kartus (priklausomai nuo naudojamos vietovės).

b)atsiųsti atskirą užklausą į elektroninį paštą info@rysiostiprinimas.lt su pageidaujamais parametrais. Mūsų specialistai peržiūrės gamintojų katalogus ir paieškos pageidaujamų parametrų modelio. Jeigu toks modelis yra gaminamas, po avansinio mokėjimo jį užsakysime ir 2-3 savaičių bėgyje pristatysime pirkėjui.

Žemiau esančioje lentelėje pamatysite išrikiuotus imtuvus stiprintuvus pagal jų pagrindines technines charakteristikas
 
  Galia, W Maksimalus ryšio atstumas su komplekte esama bekrypte antena*, km Maksimalus ryšio atstumas su atskirai perkama kryptine antena*, km Didžiausia duomenų sparta, Mbps
Wifi Kasens 990WG 6 6 17 54
Wifi signal king 36n 2 3 10 54
Wifi Signal King 999WN 2 5 15 54
Wifi Diamond X720+ 2 2 ** 54
Wifi sinmax 800 wn 1,2 2 ** 150
 
* Charakteristikose nurodomas didžiausias jautrumo lygis (nuo kurio priklauso ir didžiausias signalo priėmimo atstumas) apskaičiuotas ryšiui idealioms sąlygoms: atviroje erdvėje be miškų, kalnų, kalvų ir didelių statinių. Kuo daugiau aplinkoje yra trikdžių – kalvotos vietovės, medžiai, statiniai, pastato sienos - tuo labiau mažėja ryšio atstumas, mat visi lygų reljefą iškreipiantys objektai labai slopina pradinį WiFi signalą. Todėl kiekvienoje skirtingoje vietoje didžiausias galimas didžiausias stiprintuvo veikimo nuotolis bus nevienodas!
** Modelis nepalaiko išorinės antenos pajungimo. 
 
 
 
3. WiFi ryšio stiprintuvų–imtuvų komplektacija
 
Į standartinę WiFi ryšio stiprintuvų–imtuvų komplektaciją įeina:
- WiFi ryšio stiprintuvas-imtuvas,
- prisukama bekryptė (vienodai veikianti visomis kryptimis) WiFi antena,
- USB kabelis,
- tvirtinimo mechanizmą, kurio pagalba stiprintuvą pritvirtinsite prie nešiojamo kompiuterio korpuso
- maitinimo adapteris
 
WiFi ryšio stiprintuvai su standartine antena ryšio signalą gali pagauti ir sustiprinti 500 metrų – 15 kilometro spindulio diapazone. Jautrumo diapazonas priklauso nuo stiprintuvo galios, antenos bei nuo aplinkos sąlygų. Būnant patalpoje, stiprintuvo veikimo nuotolis (efektyvus signalo perdavimo atstumas) visada bus mažesnis, nei atviroje vietovėje. Stiprintuvas veiks didesniu atstumu atvirose lygumose, o miškingose ar kalvotose vietovėse jautrumo atstumas gali sumažėti kelis kartus.
 
Pageidaujant maksimalaus signalo perdavimo nuotolio, reikia rinktis didžiausios galios stiprintuvus ir papildomai įsigyti atskirą WiFi ryšio priėmimui skirtą kryptinę anteną. Nors tuomet bendra komplekto kaina gaunasi kiek didesnė, tačiau WiFI ryšio signalą pagausite ir nedėkingose vietovėse, kai aplink daug miškų ar kalvų.
 
4. WiFi ryšio stiprintuvų–imtuvų įdiegimas
 
Įsigijus WiFi ryšio stiprintuvą–imtuvą, pirmiausią jį reikia surinkti naudojant komplekte esančias detales. Pirmiausia prie stiprintuvo turėsite prijungti WiFi signalo anteną (tai gali būti standartinė antena ar atskirai nupirkta lokatorinė antena), įjungti maitinimą ir USB kabeliu stiprintuvą sujungti su kompiuteriu.
 
Prijungus prie kompiuterio, operacinė sistema turi gauti programines tvarkykles, kad pažintų stiprintuvą ir iš jo priimtų interneto signalą. Jeigu stiprintuvą prijungėte prie kompiuterio, kuriame įrašyta operacinė sistema „Windows 7“ ar „Windows 8“ ir kompiuteris turi priėjimą prie interneto, visos reikalingos programinės tvarkyklės persiunčiamos automatiškai ir niekuo rūpintis nebereikia.
 
Jeigu naudojate žemesnę operacinės sistemos versiją nei „Windows 7“ arba prie kompiuterio neprijungtas interneto ryšys, programines tvarkykles reikės instaliuoti patiems. Kaip tai padaryti, parodyta šiame video siužete:
 

 
WiFi ryšio stiprintuvai–imtuvai dirba ir su kitomis operacinėmis sistemomis: Linux bei MAC OS.
 
 

Svarbu atminti!

1. WiFi ryšio stiprintuvai-imtuvai skirti bevielio WiFi interneto signalo priėmimui ir  sustiprinimui iš nutolusių viešų ar privačių bevielio ryšio mazgų.
 
2. Visi WiFi ryšio stiprintuvai–imtuvai, siūlomi elektroninėje parduotuvė rysiostiprinimas.lt yra atrinkti kaip geriausi savo galingumo klasės produktai, tad kad ir kurį išsirinksite, jis tarnaus kokybiškai ir ilgai, o pagrindinis visų siūlomų stiprintuvų tarpusavio skirtumas – galingumas ir jo nulemiamas jautrumo lygis bei kaina.
 
3. WiFi ryšio stiprintuvai–imtuvai vienu metu dirba tik su vienu kompiuteriu
 
4. Charakteristikose nurodomas didžiausias signalo priėmimo atstumas apskaičiuotas ryšiui idealioms sąlygoms: atviroje erdvėje be miškų, kalnų, kalvų ir didelių statinių. Kuo daugiau aplinkoje yra trikdžių – kalvotos vietovės, medžiai, statiniai, pastato sienos - tuo labiau mažėja jautrumas, mat visi lygų reljefą iškreipiantys objektai labai slopina pradinį WiFi signalą. Todėl kiekvienoje skirtingoje vietoje didžiausias galimas stiprintuvo jautrumas bus nevienodas!
 
5. Norėdami didesnio jautrumo, įsigykite pas mus papildomą išorinę WiFi ryšiui skirtą kryptinę anteną.
 
 

WiFi ryšio stiprintuvų–imtuvų katalogas - žiūrėti čia